Меню Закрити

Виготовлення тротуарної плитки своїми руками

 

Тротуарну плитку зробити самому – складно через трудомісткість роботи, яка забирає багато часу. Але це дуже цікаво, тому що ми отримуємо ексклюзивну плитку, зроблену своїми руками.

Плюсом такої плитки буде її дешевизна. Формування такої плитки в рази дешевше. А за допомогою різних пігментів (барвників) можна проексперементувати та отримати різні кольори та відтінки тротуарної плитки.

– Приготування розчину

Для виробництва одного замісу тротуарної плитки нам потрібно:

Пісок-70 кг.
Цемент (м500) – 35 кг.
Гранотсів-105 кг.
Пластифікатор-300 гр.
Пігмент (за бажанням для фарбування) - 5% від маси цементу

Для створення форми тротуарної плитки скористаємося силіконовими формами, які можна придбати в спеціалізованому магазині. Ці форми розраховані приблизно дві сотні заливок розчину.

Перед тим як залити розчин у форму, потрібно попередньо обробити її внутрішню поверхню будь-якою маслянистою речовиною. Для цього підійде також відпрацьована олія. Після цієї процедури ви зможете легко відокремити готову плитку тротуарну від форми.

Після цього заливаємо розчин за формами і накриваємо поліетиленовою плівкою і залишаємо на два-три дні. Іноді змочуючи бетон водою. У жодному разі не допускати потрапляння сонячних променів на бетон.

Щоб усунути бульбашки у розчині використовують вібрацію. Якщо у вас немає можливості зробити вібростол самому, підійде проста кмітливість - постукування простим молотком по столу створюється необхідна вібрація!

Щоб відокремити плитку від форму, потрібно опустити її в теплу воду і потримати її у воді 5-10 хвилин.

Після всіх цих процедур нам потрібно ще витримати плитку протягом одного тижня на відкритому повітрі під навісом для повного затвердіння бетону. Це робиться для виключення відламування країв самої тротуарної плитки.