Меню Закрити

Укладання тротуарної плитки

 

Якщо Ви вирішили купити та класти тротуарну плитку своїми руками. Вам знадобиться наступний інструмент:

Як-укладати-тротуарну-плитку-1

  1. 2 молотка, звичайний та гумовий
  2. Правило
  3. Рівень
  4. Кельня
  5. Трамбування
  6. Болгарка з алмазним диском для різання бетону

Процес укладання тротуарної плитки нагадує бутерброд із послідовно складених шарів. Перший шар (15-25 см) – щебінь, другий (згори) – пісок заввишки 10-15 см, потім шар піщано-цементної суміші (близько 5 см), останній шар – тротуарна плитка.

Далі ми розглянемо етапи укладання тротуарної плитки

Етап 1. Робимо розмітку.

Позначте рулеткою необхідну довжину для доріжки, позначте її кілочками і натягніть по периметру мотузку (шпагат)

Етап 2. Підготовка майданчика.

Якщо все зробити правильно, доріжка Вам прослужить не один рік. Глибина профілю залежить стану грунту. У саду або на газоні його глибина буде близько 37 см. (15 см. щебеню, 10 см. піску, 4 см. сухої суміші, 8 см. плитки). Якщо засипати родючий ґрунт, то глибину профілю потрібно зменшити на висоту насипного ґрунту.

Етап 3. Робимо основу під тротуарну плитку.

Основу укладають на ретельно ущільнений ґрунт, щоб припинити промерзання. Всю роботу слід виконувати лише за плюсової температури! Майданчики та доріжки у приватному секторі укладаються на основу в 15-20 см. На проїжджій частині – 30-40 см. Матеріал (0-40 мм щебінь та гравій) укладають на одному рівні та ретельно утрамбовують. Далі за потреби встановлюють бордюр, який не дасть зсуватися укладання. Висота бордюру має бути такою, щоб плитка виступала поверх нього на 3 см, щоб безперешкодно стікала дощова вода. Далі поверх утрамбованої основи насипається та утрамбовується шар із великого (до 7 мм.) піску (або суміші піску та щебеню). В ущільненому вигляді товщина такого шару не повинна перевищувати 5 см. Шар з піску укладають так, щоб тротуарна плитка згодом була вищою, ніж бажана висота покриття до утрамбування на 1 см.

Етап 4. Шар суміші для укладання плитки

Суміш для укладання робиться так: змішуємо пісок і цемент у співвідношенні 4 до 1му. Висота шару має бути 5 см.

Етап 5. Приступаємо до укладання тротуарної плитки.

процес укладання тротуарної плитки у Харкові

Плитку потрібно укладати, починаючи від бордюру, у кілька рядів послідовно. Перевіряючи паралельність швів за допомогою мотузки, а також не забуваючи про рівень горизонтальної поверхні. На завершення укладання засипаємо шви між плитками піском, добре трамбуємо, змітаємо залишки піску і наприкінці поливаємо водою. За кілька днів по плитці можна сміливо гуляти.

Але якщо плитку класти на бетонну основу, слід замість суміші приготувати цементний розчин товщиною в 2 см. На такій підставі плитка буде повністю готова до експлуатації через 3 дні.